Parallax Background

SSL Sertifikası Nedir?


Son birkaç yıldır Google, SSL sertifikalarını da bir sıralama faktörü olarak değerlendirerek arama algoritmalarını güncelledi. Hangi sitelerin arama motorunda en fazla trafiği aldığını belirlemek için artık SSL sertifikalarını da sıralama koşulları arasına koydu. Arama devi, kullanıcıların güvenli olmayan web sitelerinden kaçınmasına yardımcı olmak istiyor. WebARX'a göre, sadece Şubat ayında, bilgisayar korsanları 18.729 ABD web sitesini ele geçirdiler. Web sitesi saldırıları artmaya devam ettikçe güvenlik endişeleri armaya başladı, SSL ile artık bu endişeler garanti altındadır.

Google Arama Trafiği için Neden SSL Sertifikalarına İhtiyacınız Var?

SSL Sertifikası nedir?

SSL (Secure Socket Layer ), Güvenli Yuva Katmanı anlamına gelir. Netscape ilk sertifikayı 1994 yılında oluşturduğundan beri dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca site, ziyaretçilerini ve kendilerini korumak için bu teknolojiye güvenmiştir. Aslında, çoğu e-ticaret şirketi on yıllar önce SSL Sertifikalarını alarak sitelerini güvenli hale getirdiler. Bu teknolojiyi kullanmayan servis şirketleri hizmet verdikleri web sitelerinde veri kontrol ve analizi yapmadıkları için, sertifikanın değerini fark etmiyorlar.

SSL Sertifikası, sitedeki tüm bilgileri güvenli hale getirmek için tarayıcı ile web sunucusu arasında geçen verileri şifreler. Bu sistemin çalışması için yani bu web sitesinin veri alış verişinde şifreleme anahtarını oluşturmak için SSL sertifikasına ihtiyacı vardır. SSL Sertifikası alıp siteniz güvenli hale geldikten sonra, bilgisayar korsanlarının verilere erişmesi neredeyse imkansızdır.

Neden bir SSL Sertifikasına ihtiyacınız var?

1 Temmuz 2018 tarihinden itibaren tüm web sitelerinin bir SSL sertifikasına sahip olması gerekiyor. Aksi takdirde Google, kullanıcılara sitenin tam olarak güvenli olmadığını bildirerek o sitenin sıralamasını, trafiğini ve itibarını azaltabilir. Ayrıca, Google Chrome artık SSL sertifikası olmayan bir web tasarım sitesine ulaştıklarında kullanıcıları uyarıyor. Bu da kullanıcıları tedirgin ederek hızla siteden ayrılmalarına neden oluyor.

Google Chrome

Tüm kullanıcıların% 50'si tarama için Chrome'a ​​güvendiğinden, bu uyarı güncellemelere uymayan birçok web tasarım sitesine zarar verebilir. Bu kullanıcılar yalnızca web sitesinden ayrılmakla kalmayacak, aynı zamanda siteden hemen çıkma oranları yükseleceğinden ve daha düşük sitede geçirme süresi gerçekleşeceğinden, bu siteler için daha az tıklama ve satışla sonuçlanabilecektir.

Ayrıca Google Analytics, daha yüksek hemen çıkma oranını ve sitede daha az zaman harcama kaydınızı belirleyen algoritması nedeniyle sitenizi arama sonuçlarında daha aşağılarda listeleyecektir. Google, yalnızca anahtar kelimeleri yazarken kullanıcının amacına değil, aynı zamanda web sitesinde nasıl davrandığına da bakar. Web tasarım sitenizde kaydedilen daha çabuk çıkma ve daha kısa ziyaret oranları, gelecekteki ziyaretçilerin sitenize yönlendirilmesini azaltacaktır. Bu da siteniz için trafik çekmeyi zorlaştıran bir ölüm sarmalı demektir.

Sitenizin güvenli olduğundan emin olmak için ne yapmalısınız?

1. Adım: SSL Sertifikanızı kontrol edin.

Web tasarım sitenizde geçerli bir SSL Sertifikası olup olmadığını görmek için SSL Labs gibi bir sitede sertifikanız olup olmadığını kontrol edin. Web Tasarım Sitenizin ismini ilgili yere yazıp denetleme yaptırdığınızda aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü alıyorsanız sitenizin bu sertifikası mevcut demektir.

 

SSL Labs SSL Certificate Report Comrade Web Rating A

2.Adım: Web sitenize bir SSL Sertifikası ekleyin.

Google Chrome ve Mozilla Firefox için tarayıcı çubuğunda aşağıdaki resim gibi yeşil bir onay işareti gördüğünüz sürece, web tasarım siteniz güvenlidir. Siteniz güvenli olduğundan başka bir şey yapmanıza gerek yoktur.

Comrade Web HTTPS

Özetle

Bu makaleden de görebileceğiniz gibi, web sitenizin güvenliği şirketinizin geleceği için çok önemlidir. Aksi takdirde, değerli web sitesi trafiğini ve arama sıralamalarını kaybedebilirsiniz.

Web sitenizin ziyaretçilerine sitenizin güvenli olduğunu göstermek istiyorsanız, web sitenizin bugün bir SSL Sertifikası ile güvence altına alındığından emin olmak ve ücretsiz danışmanlık almak için Eskişehir Web Tasarım Ajansı ile iletişime geçiniz..

Eskişehir Web Ajansı, Eskişehir Web Tasarım, Eskişehir SEO, Eskişehir Responsive Web Sitesi, Eskişehir E Ticaret Sitesi,