Service
Pazaryeri Entegrasyonları

Pazaryeri Entegrasyonları

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

İnternet üzerinde alıcıların ve satıcıların bir araya geldiği ortam pazaryeri olarak adlandırılır. amazon.com, hepsiburada.com, n11.com, gittigidiyor.com, trendyol.com gibi siteler pazaryerlerine örnektir. Buralarda insanlar istedikleri ürüne ya da hizmete çok daha hızlı ve kolay bir şekilde erişebilme olanağına sahip olur. Bu sitelerde çok daha fazla çeşit ve fiyat alternatifi bulunması alıcılar için büyük bir avantajdır.Ayrıca bu siteler yaptıkları kampanyalarla daha çok müşteriyi kendi pazarlarına çekmeyi başarabilmektedirler. Bu nedenle kendi siteniz dışında bu pazarlarda da bulunmak ürünlerinizi müşterilere ulaştırma açısından daha elverişli olabilir..

Ancak bu pazarların herbirisine ürünlerinizi listelemek ve satıldığında da stok takibini yapabilmek işletmeler için en önemli sorundur.

Pazaryerleri Entegrasyonu bu sorunu çözmek için üretilmiş bir çözümdür.

Pazaryeri Entegrasyonu ise bu farklı pazaryerleri arasındaki iletişimi sağlayan ve veri alışverişi yapan yazılımların sunduğu hizmet olarak tanımlanabilir.

Gelişen teknolojiyle birlikte bu iletişimin kişilerce yapılmasına gerek kalmadan, geliştirilen yazılımlar ile gerçekleştirilmesi işlemlerin çok daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Bu pazaryerlerinde satış yapan firmalar, her bir pazaryerindeki ürünlerin siparişi, satışı, kargo ve fatura bilgileri gibi her türlü verinin birbirleri arasında rahatlıkla aktarılmasını sağlar. Böylece farklı pazaryerlerinde mevcut mağazalar arası bağ güçlü ve sağlam olur.

Pazaryeri Niye Tercih Edilmelidir?

Dijital alanda pazaryerlerinde bir miktar komisyon veya listeleme ücreti ödenerek mağaza açılması firmaların çok daha büyük kitlelere ulaşması için oldukça idealdir. Böylece sunulan hizmetten faydalanmak isteyen kişiler bu pazaryerlerine giriş yaptıklarında firmanın ürünlerine kolaylıkla erişim sağlayabilmektedir.

Bu tür pazaryerlerinden faydalanmak yerine firmalar sadece kendi web siteleri üzerinden satış yaptıklarında çok daha küçük bir kitleye hitap etmek zorunda kalır. Çünkü tüketicilerin çoğu bu tür pazaryeri niteliğinde olan platformlarda gezinmeyi ve farklı mağazaların ürünlerini karşılaştırmayı tercih eder.

Ayrıca adından sıklıkla bahsettiren ve büyük bir marka haline gelen pazaryerleri, kullanıcılarının haklarını koruyarak alışveriş işleminin güvenilir bir şekilde yapılmasını sağlar.

Pazaryeri Entegrasyonu Avantajları

Firmaların pazaryerlerinin sunduğu avantajlardan yararlanarak mağaza açmaları, buralarda ürünlerini tanıtan reklam ve pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirmeleri faydalı olacaktır. Haliyle platformlar arası iletişim sıkıntısını ortadan kaldırmak için de Pazaryeri Entegrasyonu konusunda gerekli çalışmaları yapmaları ve en uygun yöntemleri kullanmaları gerekmektedir.

Pazaryeri Entegrasyonu ile firmaların ürün satışlarındaki birçok aşama kolaylıkla gerçekleştirilir. Bunlardan bazıları;
● Fatura kesme,
● Kargo fişi yazdırma,
● Stok takibi yapma,
● Sipariş ve ödeme alma gibi işlemlerdir.

Bütün işlemler dijital ortamda yapılırken, farklı pazaryerlerindeki mağazalar arası veri akışı otomatik olarak gerçekleştirilir. Böylece oldukça önemli olan sayısız işlem tek bir noktadan yapılabilir.

Bütün bunları ve daha fazlasını sağlamak için yapacağımız Pazaryeri entegrasyonlarınız için bizimle iletişime geçin.