Parallax Background

Responsive Web Tasarım Nedir ?


Neden Responsive Web Sitesine Geçmelisiniz?

Responsive ( tüm cihazlara uyumlu) web tasarım artık diğer web tasarımların pabucunu dama attı. Artık kullandığımız ekranlar çeşitli boyutlar, çözünürlükler ve yön seçeneklerine sahip. Herkesin devasa monitörlere sahip olduğu ve web sitelerinin hep büyük ekranlara göre hazırlandığı günleri hatırlıyor musunuz? Eski güzel günler. Artık bu değişti. Herkes farklı ekranlı cihazlarla internete bağlanıyor. Web sitenizin kullanıcıların sahip olduğu her ekranın (monitör, TV, bilgisayar, tablet, cep telefonu) doğru boyutuna ve çözünürlüğüne uyacak şekilde otomatik olarak ayarlanan tasarıma sahip, okunaklı, düzenli bir site olmasını istiyorsanız, Responsive Web Tasarımı arıyorsunuz demektir.

Peki Responsive Web Tasarım tam olarak nedir?

Responsive, başka bir deyişle duyarlı bir web sitesi, kullanıcıların cihazlarına uygun en iyi tasarımı otomatik olarak sağlayan ve yüklendiği cihaza uyacak şekilde otomatik olarak biçimlendiren web sitesidir. Masaüstü bilgisayar, cep telefonu veya tablet olsun,

Responsive Web tasarım fiyatları ne kadar? Acaba pahalıya mı mal olur?

Sadece fotoğraflarınızın küçük olması nedeniyle ürünlerinizi telefonlarında göremeyen birine nasıl satış yaparsınız? Mobil kullanıcılarınız web sitenizi düzgün bir şekilde görüntüleyemediği için ve onlarla etkileşime geçemediğinizde iş kaybetmek de pahalı görünüyor. Bu nedenle, potansiyel müşterilerinize, ürünlerinizi cihazlarına uygun şekilde her zaman doğru monitör çözünürlüğünü sunmak çok önemlidir. Kullanıcılarınız sitenizi göremezse, onları kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Uzun yıllar tüketiciler telefonlarını internete bağlanmak için neredeyse hiç kullanmadılar. Tabletler de şu anki kadar popüler değildi ve hiç kimsenin akıllı telefonu yoktu. Web siteniz ne kadar önce kurulduğuna bağlı olarak, bu cihazların bulunmadığı bir zamanda bile tasarlanmış olabilir.

Hemen hemen herkes bugünlerde cep telefonları ve tabletler ile çevrimiçi olduğu için, web sitenizin uyumlu olmasını sağlamak önemlidir. Aslında cep telefonları artık interneti görüntülemek için kullandığımız birincil cihaz haline geldi.

Artık bir mobil ve masaüstü web sitesine ihtiyacınız yok.

Duyarlı tasarımın güzelliği, şirketinizin web sitesinin ayrı ayrı hem masaüstü hem de mobil sürümüne olan ihtiyacının ortadan kalkmasıdır. Sadece birkaç yıl önce, insanlar mobil cihazlardan sitelerine insanların ulaşması için tamamen farklı bir siteye ihtiyaçları vardı. Bu, işletmelerin hem masaüstü hem de mobil tarayıcılar için ayrı ayrı web sitelerinin olması demekti. Responsive web tasarım hizmetleri geldi ve bizi o kabustan kurtardı.

Bir web sitesinin tasarımı eskiyse, mobil cihazlardan bağlandığınızda ekranınıza sığacak şekilde otomatik olarak biçimlendirilmez. Bunun yerine, masaüstü sitesinin küçültülmüş bir sürümünü görürsünüz; bu, kullanıcı için tam bir kabus olabilir.

Peki, ne zaman bir mobil uygulamaya ihtiyacım olacak?

Şirketinizin mobil uygulama ve duyarlı web tasarım hizmetlerinden faydalanmasının çeşitli nedenleri vardır. Tüketiciler, temiz, iyi tasarlanmış duyarlı bir e-ticaret web sitesinden memnun olurlar ve buradan kolayca ürün satın alabilirler.

Artık müşterilerinizin sitenize giriş yapmasını, ürünlerinizi görüntülemesini ve markanızla daha fazla etkileşimde bulunmasını istiyorsanız, Responsive web tasarımları ihtiyacınız olan şey demektir. Search Engine Land'e göre, bugün bir milyardan fazla İnternet kullanıcısı öncelikle mobil cihazları kullanıyor. Tüketiciler alışverişlerinin çoğunu cep telefonlarından yapıyorlar. Bu nedenle, bir çevrimiçi mağaza işletiyorsanız duyarlı web tasarım hizmetleri elde etmek her zamankinden daha önemlidir.

Artık tüm internet alışverişlerinde, insanlar genellikle mobil cihazlarına düzgün bir şekilde yüklenemeyen bir web siteleri ile uğraşmak istemiyorlar. Responsive olanları arıyorlar. Bu, kötü bir web sitesi tasarımının size çok sayıda potansiyel müşteri ve gelir kaybettireceği anlamına geliyor. Web sitenizin duyarlı olmasını sağlamak, e ticaret işiniz için yaptığınız en iyi yatırımlardan biri olabilir.

Responsive ( duyarlı ) web sitesi tasarımım Arama Motoru Sıralamamı etkiler mi?

Web sitenizin arama motorlarında iyi sıralanmasını istiyorsanız, web sitenizin responsive yani duyarlı olduğundan emin olmalısınız. Google'ın algoritmalarında mobil cihazlara yüklenme uygunluğu ve süresi SEO sıralamalarını etkileyen en önemli faktörlerden biri.

Mevcut web sitesi tasarımınızın responsive (uyumlu) olup olmadığından emin değil misiniz?

Mobil cihazınızdan sitenize girerek veya Google’ın mobil uyumlu test aracını kullanarak kolayca kontrol edebilirsiniz. Mobil cihazınızdan sitenize ulaştığınızda site tasarımınız cep telefonunuzun ekranına göre yeniden şekil almalıdır.

Web sitem eski. Ben şimdi ne yapacağım?

Web tasarımınız eskiyse tüm cihazlara uyumlu yani responsive yeni bir tasarıma ihtiyacınız var demektir veya web sitesi kurulumuna sıfırdan başlıyorsanız ve yepyeni bir web sitesi kurmak istiyorsanız, Eskişehir Web Ajansı olarak size yardımcı olabiliriz. Ücretsiz fiyat teklifi almak veya tanışıp fikir almak için bugün bize ulaşın.

Eskişehir Web AjansıEskişehir Sosyal Medya YönetimiEskişehir AjansEskişehir SEOEskişehir Responsive Web Sitesi, Eskişehir E Ticaret Sitesi, Responsive, E Ticaret , PPC Nedir?