Parallax Background

PPC (Tıklama Başına Ödeme) Nedir?


PPC (Tıklama Başına Ödeme), sektörünüzle alakalı anahtar kelimelere teklif vererek sitenize gelen trafik için ödeme yapmanıza olanak tanıyan son derece etkili bir arama pazarlaması biçimidir. Geleneksel reklamcılığın aksine, yalnızca biri reklamınızı tıkladığında ödeme yaparsınız ve ne kadar harcadığınız üzerinde tam kontrole sahip olursunuz.

Arama Motoru Pazarlamasının ortaya çıkmasından önce tek seçenek bin gösterim başına maliyet modeliydi. Bu, reklamlarınızı markanızla ilgilenebilecek veya ilgilenmeyecek kişilere göstermek için ödeme yapmak anlamına geliyordu. PPC reklamcılıkla, yalnızca ne kadar harcadığınızı kontrol etmekle kalmaz, aynı zamanda yayınlamayı seçtiğiniz reklamların sadece konu ile ilgilenenlere gösterilmesini de sağlayabilirsiniz. Bu, yalnızca iyi performans gösteren reklamlar için ödeme yaptığınız anlamına gelir.

Özellikle henüz kendine organik sıralamada yer bulamamış yeni web siteleri için PPC, anında trafik çekmek için etkili bir yöntemdir. Bu yöntemi etkin kullanan işletmeler, sonraki reklam kararlarını vermek, kampanya ve teklif yapısını oluşturmak amacıyla yeterli veri havuzu toplamak için kullanırlar. Bu veri havuzunun oluşması için en az 90 gün boyunca reklam yayınlamanızı öneririz.

Reklam metni ve anahtar kelimelerin kapsamlı testleriyle, PPC kampanyaları hedef kitlenizin davranışı hakkında değerli bilgiler toplamamıza olanak tanır. Bu veriler kampanyalarınızı optimize etmek için kullanılır ve Arama Motoru Optimizasyonu çabaları için kullanılacak stratejide hayati bir rol oynayabilir.

Tıklama Başına Ödeme Felsefesi Ne Olmalıdır?

İlk adımımız, yüksek kaliteli tıklamaları mümkün olan en düşük maliyetle çekmek için bir strateji oluşturmak olur. Analitik araştırmalar yoluyla, anahtar kelime rekabeti, ortalama tıklama başına maliyet ve sektörünüzdeki fırsat alanları hakkında veri toplarız. Daha sonra Google Adwords'te kampanyalar oluşturur ve etkinlik açısından test etmeye başlarız. Çalışmayan kampanyaları devre dışı bırakır ve çalışan kampanyaları optimize etmeye odaklanırız.

Kampanyanızın her ayı için, çabalarımızın sonuçlarını göstermek için ayrıntılı raporlama ve analizler sunuyoruz. Hedeflerine ulaşıldığından ve bütçelerinin yalnızca dönüşüm sağlayan çabalara tahsis edildiğinden emin olmak için müşterilerle el ele çalışıyoruz.

Tıklama Başına Ödeme Süreci

Strateji Aşaması

- İş analizi

- Rakip analizi

- Anahtar Kelime Araştırma

 

Web Sitesi Planlama Aşaması

- Kampanya kurulumu

- Reklam testi ve yönetimi

- Analiz ve Raporlama